Powrót do: Handel

Jak działają przenośniki łańcuchowe


Jednym z rodzajów urządzeń, które stosowane są w fabrykach, są przenośniki łańcuchowe. Ich zadaniem jest wyręczanie ludzi w dźwiganiu oraz mają za zadanie usprawnianie pracy całego systemu. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane zarówno samodzielnie, jak również jako elementy linii produkcyjnych. Stosuje się w wielu miejscach, w których nie mogą być zastosowane inne rodzaje przenośników. Warto wiedzieć czym charakteryzują się przenośniki łańcuchowe.

Rodzaje i zastosowanie przenośników łańcuchowych

Generalnie łańcuchowe przenośniki są urządzeniami transportu bliskiego, najczęściej używa się ich do transportowania na terenie jednego obiektu jak np. hala produkcyjna. Przenośniki łańcuchowe wykorzystuje się zwykle do ładowania produktów na dostawczaka czy też z pojazdu dostawczego na halę produkcyjną.

Oczywiście wielkość i rozmiar przenośnika powinien być dobrany zarówno do tego, co ma być transportowane, jak również do częstotliwości transportu. Ogólny podział różnego rodzaju przenośników to cięgnowe, jak i bezcięgnowe. Oczywiście przenośniki można później dzielić dalej. Przenośniki można spotkać w bardzo wielu różnych miejscach, wśród których wyróżnić należy rozlewnie wód, zakłady produkcyjne, duże magazyny i wiele innych miejsc.

Cechy przenośników łańcuchowych.

Przenośniki łańcuchowe to przenośniki cięgnowe. Tego rodzaju maszyny najczęściej stosuje się do transportu produktów ciężkich, jak również niewymiarowych, do  transportu, których zwykle nie sprawdzają się przenośniki taśmowe czy też paskowe. Łańcuchy napędzane są przy wykorzystaniu kół łańcuchowych oraz ślizgów.

Najważniejszą zaletą przenośników łańcuchowych jest olbrzymia wytrzymałość i odporność na tarcie. Prędkość działania przenośników jest regulowana i możliwa dostosowane do oczekiwań. Kolejną istotną kwestią jest możliwość podnoszenia bardzo ciężkich przedmiotów, których inną drogą nie dałoby się podnieść. Oczywiście trzeba także pamiętać o odpowiednim serwisowaniu tego rodzaju urządzeń, aby działały sprawnie przez dłuższy czas i nie przysparzały problemów.




KOMENTARZE:

Brak komentarzy