Powrót do: Handel

Jak pozbyć się dzikich zwierząt z najbliższego otoczenia


Dzikie zwierzęta są coraz śmielsze. Coraz chętniej podchodzą do ogrodzenia czy nawet na teren gospodarstw domowych. Niestety, ale powodują poważne zniszczenia w gospodarstwie. Na przykład listy duszą kury. Dziki natomiast wyjadają wszystko, co znajduje się na działce.

Sarny mogą podgryzać krzewy owocowe. Dlatego też, na pewno warto znaleźć sposób, aby zwalczanie dzikiej zwierzyny mogło stać się faktem. Dzięki temu można będzie ich się pozbyć z najbliższego otoczenia. Przede wszystkim dzikie zwierzęta podchodzą tak blisko gospodarstw domowych, ponieważ szukają pożywienia. Chęć znalezienia jedzenia jest dla nich na tyle silna, że są w stanie pokonać strach przed człowiekiem.

Niestety, ale gdyby tylko o jedzenie chodziło to nie byłoby problemu. Niestety, ale takie zwierzęta nie są nauczone obchodzenia się z rzeczami znajdującymi się w gospodarstwie domowym. W takiej sytuacji powodują poważne szkody, których nie jest w stanie zaakceptować żaden gospodarz. Jeżeli zwierzęta są wyjątkowo uciążliwe, konieczne jest znalezienie odpowiednich sposobów do och odstraszania.

Podstawową metodą odstraszania dzikich zwierząt jest stosowanie pułapek żywołownych z wabikami. Działają na zasadzie nęcenia i w momencie wejścia zwierzęcia do środka zostaje naciśnięta płytka zwalniająca zapadnię, która zatrzymuje schwytaną zwierzynę w środku.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy