Powrót do: Handel

Jak pozbyć się dzikich zwierząt z najbliższego otoczenia


Dzikie zwierzęta są coraz śmielsze. Coraz chętniej podchodzą do ogrodzenia czy nawet na teren gospodarstw domowych. Niestety, ale powodują poważne zniszczenia w gospodarstwie. Na przykład listy duszą kury. Dziki natomiast wyjadają wszystko, co znajduje się na działce.

Problemy z dziką zwierzyną

Sarny mogą podgryzać krzewy owocowe. Dlatego też, na pewno warto znaleźć sposób, aby zwalczanie dzikiej zwierzyny mogło stać się faktem. Dzięki temu można będzie ich się pozbyć z najbliższego otoczenia. Przede wszystkim dzikie zwierzęta podchodzą tak blisko gospodarstw domowych, ponieważ szukają pożywienia. Chęć znalezienia jedzenia jest dla nich na tyle silna, że są w stanie pokonać strach przed człowiekiem.

Uciążliwe zwierzęta

Niestety, ale gdyby tylko o jedzenie chodziło to nie byłoby problemu. Niestety, ale takie zwierzęta nie są nauczone obchodzenia się z rzeczami znajdującymi się w gospodarstwie domowym. W takiej sytuacji powodują poważne szkody, których nie jest w stanie zaakceptować żaden gospodarz. Jeżeli zwierzęta są wyjątkowo uciążliwe, konieczne jest znalezienie odpowiednich sposobów do och odstraszania.

Podstawową metodą odstraszania dzikich zwierząt jest stosowanie pułapek żywołownych z wabikami. Działają na zasadzie nęcenia i w momencie wejścia zwierzęcia do środka zostaje naciśnięta płytka zwalniająca zapadnię, która zatrzymuje schwytaną zwierzynę w środku.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy