Powrót do: Odzież robocza i BHP

Bezpieczeństwo w pracy a wypadek i walka o odszkodowanie


Kiedy mogę ubiegać się o odszkodowanie? Jakie dokumenty trzeba przedłożyć w ubezpieczalni, aby uzyskać rekompensatę za poniesione straty? Czy muszę zakończyć leczenie, żeby dostać pieniądze? Te i nie tylko te pytania pojawiają się w naszych głowach w obliczu konieczności starania się o należne odszkodowanie. Temat odszkodowania pojawia się w chwili, kiedy zostaniemy poszkodowani w wypadku czy to samochodowym, czy też w pracy a nawet w domu.

 

Uszczerbek na zdrowiu

Każde zdarzenie, w wyniku którego doszło do uszczerbku naszego zdrowia oraz utraty lub zniszczenia mienia kwalifikuje nas do odszkodowania, jeśli oczywiście jesteśmy w należyty sposób ubezpieczeni. Aby moc ubiegać się o odszkodowanie należy ubezpieczycielowi przedłożyć właściwe dokumenty, m.in. historię choroby i potwierdzenie przebiegu leczenia lub w przypadku auta – opinię rzeczoznawcy i kosztorys ewentualnej naprawy. Odszkodowanie po wypadku jest przyznawane po indywidualnym przeanalizowaniu każdego przypadku.

 

Otrzymanie odszkodowania

To, że nasz sąsiad Marian otrzymał 5 tysięcy nie oznacza, że i my po wypadku samochodowym i dwóch miesiącach chodzenia w kołnierzu ortopedycznym, również tyle dostaniemy. Wszystko zależy od tego jaką polisę posiadamy oraz jak poważne są nasze obrażenia i skutki wypadku. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, co do zasadności postępowania odszkodowawczego, do naszej dyspozycji zawsze pozostaje infolinia ubezpieczyciela, gdzie zdobędziemy wszystkie niezbędne informacje.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy