Powrót do: Handel

Co zrobić gdy podczas pracy dopadną Cię wzdęcia lub zaparcia?


Problemy zdrowotne w pracy

Wzdęcia i zaparcia to często objawy  idące w parze. Zaparciem określamy problemy z wypróżnianiem się, rzadkie wypróżnianie się lub trudności wykonania samej czynności. Może być ono spowodowane złą dietą, ubogą w płyny i błonnik, ale także siedzącym trybem życia lub zaburzeniami czynności jelita grubego.

Zaparcia problemy

Zaparcia mogą być spowodowane szeregiem innych przyczyn, jak m.in. hemoroidy, niedrożność jelit, zatrucie ołowiem, alergia na białko mleka krowiego, choroby gorączkowe, niedoczynność tarczycy, cukrzyca, ale także problemami o podłożu psychologicznym, jak silny stres czy depresja.  Bardzo często sami przyczyniamy się do powstawania zaparć poprzez ignorowanie uczucia parcia na stolec, prowadzi to bowiem do zaburzenia odruchu defekacyjnego.

Przyczyny zaparć

Wzdęcia mogą być jednym z objawów towarzyszących zaparciom, jest to nadmierna obecność gazów w jelitach. Towarzyszą im przeważnie ból brzucha oraz uwalnianie się gazów, często o nieprzyjemnym zapachu. Wzdęcia mogą stanowić reakcje organizmu na inny czynnik chorobowy. Jak sobie radzić z wzdęciami i zaparciami? Na szczęście na rynku dostępne są środki pomagające regulować pracę przewodu pokarmowego. Można sięgnąć po proszki do stosowania doustnego po rozrobieniu z wodą, takie jak Normolax Regular czy Fibraxine.

Leczenie zaparć

Wspomagają one regularność wypróżnień, pomagają przy zaparciach oraz osłaniają przewód pokarmowy.  Przy wzdęciach natomiast doskonale sprawdzą się preparaty ułatwiające usuwanie nadmiaru gazów nagromadzonych w przewodzie pokarmowym, takie jak Espumisan Max albo Ulgix wzdęcia.

KOMENTARZE:

Brak komentarzy