Powrót do: Materiały budowlane

Jaką kostkę położyć przed domem? Czy przydadzą się stare deski?


Niesamowicie istotne i bardzo intrygujące pytanie. Jaką kostkę położyć na wjeździe? Zanim odpowiem na to pytanie musisz jako czytelnik zrozumieć podstawy jakimi kreują się deweloperzy. Po pierwsze zauważyłeś, że podjazd do domu jest zazwyczaj bardzo blisko drogi? Wiesz dlaczego tak się dzieje?

Kostka brukowa przed domem

Odpowiedź jest bardzo prosta, chodzi tutaj o pieniądze. Im podjazd bliżej drogi tym trzeba ułożyć mniej kostki, a że w ilościach, w których developer tą kostkę kupuje, a kupuje ilości hurtowe więc może pozwolić sobie na zakupy wprost od producenta jest ona i tak bardzo tania.

Dodatkowo kostka taka pochodzi zazwyczaj od innej firmy dewelopera, dlatego być może dawno nie widziałeś tam kostki granitowej, która to jest bardzo popularna na zachodzie. Kostka granitowa jak sama nazwa wskazuje wykonana jest z granitu. Jest ona bardzo wytrzymała i co najważniejsze nie ściera się tak szybko jak inne kostki. Dodatkowo o ile została prawidłowo ułożona nie ma problemu z jej trwałością, jest to inwestycja na całe pokolenia domowników.

Układanie kostki na podjeździe

Co to znaczy, że kostka brukowa granitowa jest dobrze ułożona? Po pierwsze oznacza to, że została wykonana prawidłowa podsypka od spodu. Po drugie oznacza to, że wspomniana podsypka została odpowiednio utwardzona. Odpowiednio utwardzona oznacza, że nie zastosowano najtańszych rozwiązań, ale sprowadzono profesjonalne uklepywarki i zadbano o to, aby podłoże podczas deszczu nie namakało szczególnie.

Jeżeli podłoże nie jest wstanie przyjąć odpowiedniej ilości wod kończy się to tym też, że namoknięta kostka brukowa po prostu zaczyna się przesuwać po podłożu, tworzą się góry i doły i zamiast idealnie równej kostki otrzymujemy nic. Dodatkowo często w domowych warunkach wykorzystuje się stare deski, by kostka była równo ułożona. Układa się je albo wkopuje w miejscu, gdzie chcemy aby kostka się kończyła i właśnie do niej układamy. Jest to proste rozwiązanie, ale bardzo wygodne.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy