Powrót do: Odzież robocza i BHP

Żywienie konia i opieka - zabezpieczenie


Posiadanie konia to nie tylko przyjemność obcowania z tym pięknym zwierzęciem, ale też odpowiedzialność. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, by koń miał dobre warunki do życia oraz zapewnić mu prawidłową paszę, dostosowaną do jego potrzeb, wagi i kondycji.

Jak dbać o konia?

Żywienie konia powinno być odpowiednio przemyślane. Do wyboru jest całkiem sporo. Osoby, które mają do dyspozycji pastwisko, mogą wiosną latem i wczesną jesienią wypasać konie na zewnątrz. Świeże rośliny są wartościowym i przede wszystkim darmowym pokarmem, który dostarcza koniom wszelkich niezbędnych wartości odżywczych.

Koń na pastwisku

Kto nie ma w pobliżu pastwiska, musi karmić konie gotowymi paszami bądź sianem czy koszonymi zielonkami. Warto pamiętać, że konie mają dość krótki przewód pokarmowy, niezdolny do magazynowania dużych ilości pokarmu, dlatego należy karmić je co najmniej trzy razy dziennie w dość równych odstępach czasu. Oprócz pożywienia, koń powinien mieć również dostęp do świeżej wody. Świetnie sprawdzają się umieszczane w boksach automatyczne poidła, a jeśli nie da się ich zamontować, należy poić konia również trzy razy dziennie.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy