Powrót do: Materiały budowlane

Ściany oporowe - Jakie mają zastosowania?


Ściany oporowe należą do podstawowych konstrukcji inżynierskich. Układane są pionowo i zabezpieczają przed przemieszczaniem się nasypu na budowie lub na swojej własnej posesji. Takie ściany pozwalają zredukować koszty i pomóc w przyśpieszeniu prac.

Wykorzystanie ścian oporowych

Jest to bardzo pomocne np przy budowaniu tuneli, przejść, kanałów technicznych, wjazdów do garaży. Bywają niezastąpione coraz częściej podczas powstawania ogrodów lub tworzeniu małej architektury. Ściany oporowe możemy kupić dowolnej wielkości, tworzone są uniwersalne płyty jak i również na indywidualne zamówienie klienta.

Projektowanie ścian oporowych

Istnieje możliwość samodzielnego zaprojektowania takiej ściany. Jeśli chodzi o kolory, to również kwestia dogadania się z producentem, Większość tworzy je w kolorze szarym, ale są skłonni pójść na rękę klientowi i wykonać z innego koloru, wedle uznania. Ściany są bardzo trwałe i odporne na środowisko. Posiadają one bowiem inne zalety. Są bardzo estetyczne, gładkie od strony wewnętrznej co daje dodatkowe plusy i możliwości w wykorzystywaniu je do własnego ogrodu.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy