Powrót do: Akcesoria elektryczne

Elektronika w wędkarstwie - Czujniki brań dla wędkarzy


Łowienie ryb jest wspaniałym sposobem na wypoczynek. Tak twierdzi większość tych, którzy nigdy nie łowili. Dla miłośników wędkarstwa jest to wojna pomiędzy rybami i wędkarzami. W tej walce nie ma jednoznacznego zwycięzcy, choć przewaga ostatnio jest po stronie ludzi. A to wszystko przez czujniki brań.

 

Jak wychwycić gdy ryba bierze

Sam sposób na tego rodzaju czujniki nie są niczym nowym. Przecież najprostszym czujnikiem sygnalizującym branie ryby jest zwyczajny spławik przelotowy lub wieszana na żyłce lekka piłeczka do tenisa stołowego. Obecnie nowoczesność wkroczyła również w sferę łowienia ryb.

 

Technologia w łowieniu ryb

Na rynku pojawiły się elektroniczne sygnalizatory, które generalnie można podzielić na nasadzane bezpośrednio na wędzisku oraz urządzenia montowane na podpórce. Sygnalizatory brań z pierwszej grupy to dość proste i tanie urządzenia. Nieco droższe są sygnalizatory w podpórkach. Posiadają nieco więcej przydatnych rozwiązań i są bardziej poszukiwane niż te z pierwszej grupy.

Pamiętać jednak trzeba, że te czujniki działają na podobnej zasadzie. Żyłka jest zakładana na specjalną rolkę, która pod wpływem nawet najmniejsze siły wygenerowanej przez branie ryby obraca się. Wówczas czujnik świeci oraz wydaje dźwięki sygnalizujące branie.

Więcej na temat elektronicznych czujników brań znajdziesz tutaj: vimarco.pl
KOMENTARZE:

Brak komentarzy