Powrót do: Handel

Śpiworek do wózka na zimowe dni


Czy warto używać zimowego śpiworka do spania ?

Okres zimowy to dla wielu mam czas niepokoju i obaw o swoje dziecko. Pojawia się wówczas wiele pytań na temat jak ubierać maluszka by go nie przegrzać, czym go przykryć, aby było mu ciepło czy też jak wyjść na spacer skoro jest zimno. W ofertach wielu sklepów można znaleźć śpiworki do spania oraz do wózka.

Wybierając zimowy śpiworek do spania warto zwrócić uwagę na to, aby zapewniał on odpowiednią temperaturę podczas snu. Śpiący pod kołderką maluszek często się odkrywa i nie jest w stanie sam się przykryć kołderką, dlatego też warto wybrać śpiworek. Mama ma wtedy pewność, że dziecko nie zmarznie i dzięki temu prześpi więcej czasu. Takie rozwiązanie jest również wygodne z tego względu, że śpiworki często posiadają zamki z obu stron oraz napy na ramionach pozwalające wyjąć maluszka bez budzenia.

Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonany śpiworek. Tkanina ta powinna być oddychająca, delikatna oraz antyalergiczna. Najlepiej gdyby śpiworek rósł razem z dzieckiem, czyli był regulowany rozmiar i dzięki temu posłużyłby dłużej.

Jaki śpiworek wybrać do wózka ?

Spiworek_do_wozka_na_zimowe_dniW momencie, gdy zaczyna się jesień warto zadbać o ochronę maluszka w chłodniejsze dni. Idealnym rozwiązaniem podczas spaceru będzie śpiworek do wózka. Każda mama staje przed wyborem ubrania dziecka na spacer wtedy, gdy robi się zimno. Ubieranie bywa męczące zarówno dla rodzica jak i dla dziecka. Maluchy pocą się zanim wyjdą na zewnątrz, potem wychodzą na chłód co sprawia, że są narażone na złapanie infekcji.

Idealnym rozwiązaniem staje się wówczas śpiworek do wózka, w który warto się zapatrzeć. Dobrze dobrany powinien zapewniać swobodę ruchu dziecka oraz nie powinien być zbyt ciasny i opięty. To wpłynie bezpośrednio na komfort maluszka i sprawi, że nie będzie się pocił. Należy również zwrócić uwagę, czy śpiworek posiada okrycie na nóżki i czy jest szczelny.

Obecnie można go dobrać do konkretnej marki wózka lub kupić uniwersalny. Pamiętaj również, że dzieci szybko rosną, dlatego też zwróć uwagę na możliwość jego regulacji. To sprawi również, że posłuży on na więcej niż jeden sezon.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy