Powrót do: Handel

Bezpieczne nosidełko dla noworodka


Jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla małego dziecka jest fotelik samochodowy. Jest on niezbędny już od pierwszych dni życia dziecka, gdyż zgodnie z przepisami dziecko musi być przewożone w samochodzie w specjalnym foteliku.

Jak wybrać odpowiedni fotelik?

Najważniejszą rzeczą podczas wyboru fotelika dla dziecka jest to, że fotelik należy przymierzyć do samochodu, żeby sprawdzić czy da się go w konkretnym samochodzie zamontować stabilnie i czy po zamontowaniu dziecko będzie miało w foteliku odpowiednią pozycję. 

Jeżeli chodzi o rodzaj fotelika, to dla najmłodszych dzieci najlepszym rozwiązaniem będzie fotelik samochodowy 0-13, w którym można przewozić dziecko od pierwszych dni życia do momentu aż przekroczy wagę 13 kg lub aż zacznie mu wystawać z fotelika głowa. Fotelik z tej kategorii wagowej jest wyposażony w specjalną rączkę, która pozwala na wygodne przenoszenie fotelika z dzieckiem z domu do samochodu itp. Z tego względu fotelik ten często jest nazywany nosidełkiem. 

Dobry i bezpieczny fotelik samochodowy powinien również brać udział w różnych testach, w tym w testach zderzeniowych, które mają za zadanie sprawdzić jak fotelik zachowa się w razie wypadku. 

Jak poprawnie montować fotelik samochodowy?

Nosidełko dla noworodka musi być zamontowane w samochodzie tyłem do kierunku jazdy, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami jest to jedyny dozwolony sposób na przewożenie tak małych dzieci. Wynika to z tego, że przewożenie dziecka tyłem jest dla niego znacznie bezpieczniejsze niż przewożenie przodem do kierunku jazdy. Może mieć to ogromne znaczenie, gdyby doszło do jakiegoś wypadku. 

Bezpieczne_nosidelko_dla_noworodkaFotelik może być montowany w samochodzie przy pomocy pasów samochodowych lub na specjalnej bazie, która jest zamontowana w samochodzie przy pomocy systemu ISOFIX i na którą fotelik się po prostu wkłada na "klik". Jest to bardzo wygodne rozwiązanie ale droższe niż montaż przy pomocy pasów, gdyż wymaga zakupu nie tylko fotelika, ale również bazy.

Montaż przy pomocy pasów nie wymaga zakupu innych dodatkowych akcesoriów i mimo że na początku może wydawać się skomplikowany, to już po kilku przejażdżkach z dzieckiem nie będzie sprawiał rodzicom najmniejszych problemów. 

Biorąc pod uwagę, że fotelik samochodowy ma ważne zadanie jakim jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, to warto poświęcić wyborowi odpowiedniego fotelika nieco czasu i nie należy zostawiać tego zakupu na ostatnią chwilę.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy