Powrót do: Akcesoria elektryczne

Urządzenia pomiarowe na jacht


Głębokościomierz i prędkościomierz są podstawowymi urządzeniami pomiarowymi na łodzi. Głębokościomierz odczytuje w stopach, a prędkościomierz w węzłach. Ponieważ prędkość łodzi jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo żeglugi, istotne jest, aby korzystać z odpowiedniego sprzętu - w końcu posiadanie odpowiedniego sprzętu jest kluczem do udanych badań morskich.

Dobrej jakości sprzęt do mierzenia prędkości łodzi sprawi, że żegluga będzie bezpieczna i kontrolowana. Tego rodzaju sprzęt do pomiaru głębokości i prędkości jest używany do precyzyjnego pomiaru prędkości dla bezpieczeństwa żeglugi, rybołówstwa rekreacyjnego i komercyjnego oraz żeglugi przybrzeżnej lub śródlądowej.

Pomiar głębokości - echosondy

Głębokościomierze są popularne i szeroko stosowane przez żeglarzy, ponieważ zapewniają skuteczny sposób pomiaru odległości od łodzi do dna akwenu.

Pomiar głębokości dla każdego statku jest ważną częścią nawigacji. Urządzenia do pomiaru prędkości są wymagane do wielu zastosowań, takich jak badania hydrograficzne, operacje holowania i próby bicia rekordów prędkości przez łodzie rekreacyjne.

System pomiaru głębokości oparty jest na zasadach działania radaru, ale wykorzystuje inną częstotliwość. System wykorzystuje zasadę różnicy czasu przybycia (TDOA) do obliczenia odległości pomiędzy przetwornikiem a celem. Pozwala to wyeliminować błędy spowodowane efektami falowymi.

Pomiar prędkości łodzi

Prędkość łodzi musi być znana przez cały czas, aby zapewnić bezpieczeństwo i dokładność. Najbardziej wiarygodną metodą pomiaru prędkości jest GPS, ale nie zawsze jest możliwe uzyskanie dobrego odczytu. Urządzenie do pomiaru prędkości łodzi jest unikalnym połączeniem radaru, komputera i odbiornika GPS. System jest w stanie śledzić szybko poruszające się obiekty, takie jak łodzie i pojazdy. W rezultacie prędkość łodzi może być określona z dowolną dokładnością.

Wysokiej jakości urządzenie pomiarowe jest w stanie zmierzyć głębokość, temperaturę wody, prędkość wody i posiada szczegółowy graficzny wyświetlacz wszystkich tych pomiarów.

Zobacz w sklepie żeglarskim: https://kompasyachting.pl/k/electronics/glebokosc-i-predkosc/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy