Powrót do: Handel

Zabezpieczenia do hulajnóg


Hulajnogi elektryczne zyskały w Polsce dużą popularność dzięki firmom umożliwiającym ich wypożyczenie na minuty. Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnej hulajnogi. Hulajnogę nie zawsze można ze sobą zabrać, co stwarza ryzyko kradzieży.

Istnieją różne zabezpieczenia do hulajnóg, ale chyba jednym z najczęściej stosowanych jest zwykłą linka zabezpieczająca. Taka blokada antykradzieżowa do e-hulajnogi jest jednak niewystarczająca. Bardzo łatwo ją bowiem przeciąć czy uszkodzić. Ponieważ hulajnoga to spory wydatek warto ją odpowiednio zabezpieczyć.

Rodzaje zabezpieczeń antykradzieżowych dla hulajnóg elektrycznych

Jakie zabezpieczenia do hulajnóg elektrycznych, które warto stosować to, m. in. łańcuch, zapięcie U-lock, antywłamaniowe zapięcia składane. Przyjrzyjmy się pokrótce każdemu z tych zabezpieczeń.Tego typu blokada antykradzieżowa do e-hulajnogi to zabezpieczenie, które najlepiej będzie sprawdza się w miejscach, gdzie istnieje średnie ryzyko kradzieży.

Łańcuch jest dość długi, pozwala więc spiąć i zabezpieczyć przed kradzieżą nawet dwie hulajnogi elektryczne na raz. Łańcuchy wykorzystywane jako zabezpieczenia do hulajnóg są dość ciężkie i trzeba je przewozić w plecaku. Nie można ich wieszać na kierownicy hulajnogi bo mogą zaburzać stabilność urządzenia.

Zabezpieczenia składane oraz tylu u-lock

Hulajnoga_elektryczna_blokadaJeśli interesuje nas bardziej poręczna blokada antykradzieżowa do e-hulajnogi to warto zapatrzyć się w zapięcie w formie u-lock. Tego typu zabezpieczenie również nie jest najlżejsze, ale ma dużo bardziej zwartą konstrukcję, dzięki czemu łatwiej je przewozić Tego typu zabezpieczenia do hulajnóg są również dużo trudniejsze do sforsowania, co czyni kradzież hulajnogi trudniejszą i bardziej czasochłonną.

Jeśli zależy nam na jeszcze lżejszym i mniejszym rozwiązaniu to warto zakupić zapięcie składane. Tego typu blokada antykradzieżowa do e-hulajnogi może się zmieścić nawet w kieszeni i ważyć poniżej pół kilograma. Można ją wozić na kierownicy hulajnogi.

Składane zapięcie jest lekkie i stosunkowo nieduże, nie będzie więc zaburzać stabilności hulajnogi. Jak widać wybór zabezpieczeń jest bardzo duży i każdy znajdzie coś dla siebie.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy