Powrót do: Handel

Auto detailing - przyciemnianie szyb


W dobie motoryzacji, gdy kierowcą zaczęły nudzić się ich samochody, co po niektórzy zaczęli wpadać na pomysł ulepszenia ich. Zmiany dotyczyły zwiększenia parametrów jezdnych, czyli osiągów, przyczepności, układu hamulcowego itp. Jednakże i we wnętrzu zaczynało coś brakować. Podwyższenie luksusu wiąże się z szeregiem zmian, a jak już coś się zaczyna to wypada skończyć.

Po co przyciemniać szyby w aucie?

Przyciemnianie_szyb_autaGdy już właściciel skończy bawić się swoim pojazdem, chce w nim zasiąść poczuć się wygodnie i wybrać się na jazdę testową. Niektórzy przyciemniają także szyby, Z czym to się wiąże? Jakie są konsekwencje? Na te pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź w tym artykule.

Na wstępie może kilka zdań po co się w ogóle to robi. Powodów jest kilka. A o to kilka z nich:

Na początek spróbujmy zająć się bezpieczeństwem. Warto w tym przypadku zauważyć, że przyciemnianie szyb wpływa korzystnie podczas słonecznej pogody, gdy kierowcę oślepia światło słoneczne. Takie zabezpieczenie pozwala uchronić się przed rażącym światłem np. w momencie, gdy z na przeciwka nadjeżdża samochód.

Bezpieczeństwo podczas podróży

Pozwala uniknąć to kolizji,a zatem tu należy postawić plus. "Drugą stroną medalu" może być sytuacja, gdy jedziemy zmęczeni wieczorową porą, bądź w nocy i nasza uwaga jest uśpiona. W takiej sytuacji, może stanowić to zagrożenie. Folia przyciemniająca ma także duże znaczenie na oślepiające światło reflektorów. Tłumi ich intensywność, dzięki czemu uwaga kierowcy pozostaję nierozproszona.

W przypadku kolizji możemy liczyć, że odłamki stłuczonej szyby nie wpadną do kabiny auta i nie zrobią niepotrzebnej krzywdy kierowcy ani jego pasażerom. Podobnie jest w przypadku włamania. Mocna folia pozwala utrzymać skruszoną szybę na jej powłoce i zapobiec dostania się do środka niepożądanych gości.

Komfort podróżowania z przyciemnionymi szybami

W aucie, które ma przyciemnione szyby podróżuję się bardziej komfortowo ze względu na utrzymanie prywatności, a jej ciemna powłoka zabezpieczy wewnętrzne elementu przed nagrzewaniem i deformacją. 

Kończąc artykuł należy wspomnieć o tym, że folia foli nie jest równa. Różnią się grubością, wytrzymałością i stopniem zacienienia o czym decyduję jej skład, a wszystko to jest uzależnione od ceny jaką trzeba zapłacić. Wybierając się do studia designu wypada najpierw zastanowić się czego oczekujemy. 

Reasumując za oklejeniem folią ochronną szyb auta przemawia więcej plusów, niż minusów. W takim samochodzie poczujemy się bardziej komfortowo i pewnie. Zatem wniosek jest jeden. Warto do tego przystąpić.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy