Powrót do: Elektronika pojazdowa

Przydatne akcesoria elektryczne do samochodu


Zapewne niewielu uzna elektryczny czajnik samochodowy za ciekawy gadżet motoryzacyjny, ale takowym był jeszcze jakiś czas temu z punktu widzenia typowego zawodowego kierowcy. Mowa tu o czasach, w których to ciepłej kawy można się było napić niemal wyłącznie w barze na stacji benzynowej.

Ciekawe akcesoria do auta

Realia te zmienił czajnik elektryczny zasilany z gniazda zapalniczki, czyli bardzo ciekawa elektryka do auta, choć na chwilę obecną jest już znacznie ciekawiej, czyli kierowcy zawodowi mogą sobie nawet kupić niewielki ekspres samochodowy o gabarytach typowego kubka termicznego, dzięki któremu robienie kawy w samochodzie jest znacznie łatwiejsze i to zwłaszcza w przypadku niewielkiej kabiny auta kompaktowego, którym dysponuje przedstawiciel handlowy. W tego typu autach które nie spełniają standardów typowych dla limuzyn liczy się każdy centymetr.

Główny wyłącznik zasilania

Główny wyłącznik zasilania to nie jakiś tam wybitnie ciekawy gadżet motoryzacyjny, czyli można go kupić w niemal każdej hurtowni motoryzacyjnej. Da się go też zainstalować w samochodzie na własną rękę, czyli dany kierowca może zrobić to sam w sporym aucie dostawczym lub w busie kuriera. Kluczowe znaczenie ma też i to, że taki główny wyłącznik przydaje się podczas naprawiania instalacji elektrycznej, bo wyciągnięcie akumulatora z ciężarówki to zadanie dla kogoś ze znaczną siłą, a główny wyłącznik może przekręcić niemal każdy. Wielu zawodowych kierowców tego typu wyłączniki traktuje jako zabezpieczenie antykradzieżowe, czyli montują je w tym nie oczywistym miejscu i wyłączają instalację, po to by pójść do baru przy stacji paliw i coś zjeść jednocześnie.

Czy gniazda typu USB to wyposażenie obowiązkowe?

W czasach obecnych za pomocą portu typu USB nie tylko przesyła się dane, ale też ładuje niemal każde urządzenie mobilne, takie jak smartfon lub tablet, czyli jest to ważny gadżet motoryzacyjny, znacząco ułatwiający życie w sporym mieście. Jednym słowem jeśli chodzi o akcesoria motoryzacyjne do samochodu to gniazdo typu USB wkładane do gniazda zapalniczki w samochodzie to dla wielu z nas druga ładowarka do samochodu. Dodatek ten jest bardzo ważnym i właśnie dlatego niektórzy modyfikują deski rozdzielcze aut klasycznych, po to by mieć to USB w aucie.

Akcesoria elektryczne i gadżety do auta znajdziesz na: https://picco.pl/pol_m_Moto-gadzety-348.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy