Powrót do: Handel

Elektryka a import towarów z Chin


Import towarów z państw Dalekiego Wschodu ciągle zyskuje na popularności. Importują już nie tylko prywatne osoby, czy mali przedsiębiorcy, ale również duże renomowane przedsiębiorstwa. W wielu branżach bowiem doszło do tego, że nie opłaca się już produkować samemu.

Import towarów z Chin do Polski w branży elektrycznej

Sytuacja ta dotyczy również branży elektrycznej, gdzie import towarów z Chin do Polski jest już prawie na porządku dziennym. Łatwiej kupić określony towar, firmować go swoim znakiem, przepakować i sprzedać jako własny. W takich sytuacjach jednak trzeba mieć pewność, że towar ten będzie naprawdę dobry. Przez sprzedaż jednej słabej pod względem jakości partii można bowiem zepsuć sobie dobra opinię, na którą pracowało się niejednokrotnie przez wiele lat.

Istotna rola kontroli

W tym wypadku niezbędna jest kontrola towaru w Chinach. Szczególnie przy pierwszych zamówieniach sprawdzenie kontrahenta jest wręcz obowiązkiem. Bez tego ciężko jest zamówić jakikolwiek towar w większej ilości. Nikt przecież nie zaryzykuje i nie kupi kota w worku. To może wiązać się ze sporymi kosztami. Pewnie znajdzie się parę osób bądź firm, ale to raczej zdecydowana mniejszość. Jeżeli już na taką kontrolę się zdecydujemy, to jak ja w ogóle przeprowadzić?

Na czym polega?

Możliwości są w zasadzie dwie: albo działamy na własną rękę, albo zlecamy ją wyspecjalizowanej firmie, dla której kontrola towaru w Chinach stanowi źródło dochodów. Które rozwiązanie wybrać? To zależy od preferencji właścicieli i kadry zarządzającej firm. Jedni wola zlecić niektóre czynności profesjonalista i mieć w zasadzie problem z głowy.

Inni natomiast wolą sami wszystkiego dopilnować i być za to odpowiedzialni. Warto o tym pamiętać decydując się na import towarów z Chin. Jeśli ma ktoś czas, pieniądze i chęć, to może wybrać się do Chin i połączyć przyjemne z pożytecznym. Może zostać tam jakiś czas, zwiedzać, a przy tym bacznie obserwować cały proces produkcji i osobiście odebrać gotowy towar.

Osobista kontrola towaru w Chinach jest jednak ryzykowna. Nie każdy bowiem zna się na procesie produkcji i nie musi być ekspertem w tej dziedzinie. Dlatego zlecenie takiej kontroli będzie na pewno bezpieczniejsze, choć niekoniecznie tańsze. Wybór jednak należy do nas, a czy okaże się on słuszny to czas pokaże. Oby tak.

Więcej o imporcie towarów z Chin do Polski można znaleźć na stronie: Izntrade.com/import-towarow-z-chin-do-polski
KOMENTARZE:

Brak komentarzy